Soutěž NASA – Growing Beyond Earth

Když NASA vyhlásila soutěž Growing Beyond Earth, bylo to příjemné zpestření v půlce našeho letošního cyklu.
Naše stávající potřeby jsou krapet jiné než aktuální soutěž a biotopy jsou pro srovnání praxe. Hlavní potřeby pro porovnání máme ve třech primárních biotopech.

Biotop Growing Beyond Earth – 130x52x40 cm

(c) Josef Mareyi 
NASA - Growing Beyond Earth

Keříčkové Rajče Vilma

Keříčkovému rajčeti Vilma se pod LED daří a rozpíná se po celém prostoru. Bohatě nakvétá a plodí. Posuďte sami  v detailu stávající stav rostlin kterého jsme dosáhli nejlevnější technologií na trhu. Vhodnější by zde bylo rozdělení reflektoru LED30W na dva 20W a snížit výšku okrajových nárůstů.
Brzy z těchto plodin budeme zpracovávat vlky na další materiál pro rozšíření sklizně.  

Paprika zeleninová Afrodita

Poměrně keříčkovitá odrůda běžné zeleninové papriky, která pod LED velice překvapila. Bohatě pod LED kvete i plodí, je také velice tolerantní na zálivku.

Další plodiny

Keříky plodin doplňuje chilli Habanero Chocolate, Aji Charapito, Sangria ornamental, Stumpy a Loco. Paprika kápie se ještě zotavuje a paprika Beraní roh vzala za své. Chilli Aji Charapito  a Sangria živoří pod vyššími keři. S okurkou setou salátovkou (Hadovka) ještě nevím jak naložit, aktuálně má 3 cm plody, ale její chápavé úponky se chytají rajčatových keříků a znesnadňuje údržbu.

Biotop – 34x24x22 cm

Tento biotop esteticky doplňuje můj pracovní IT stůl a je příkladem jak je dnešní technologie již na výši. Světelný zdroj je zde USB lampička 10W, ve kterých je schovaný poměrně zbytečně velký displej s časem a teplotou.
I v tomto velice na světlo nepříznivém prostředí se Rajčeti Vilma daří a nakvétá i plodí.
V tomto biotopu si hraji s vlky a zastříhávám je nad projevem poupat. Takto bych měl dosáhnout plodů i při nízké výšce. Biotop zde doplňuje pavouk Třesavka Velká, v jehož síti snáz zachytím projev nežádoucích mušek.
Biotop je hned vedle WiFi routeru a mělo by se na něm podepisovat neblahé působení záření.

Biotop Přípravka sazenic – 60x35x40 cm

Tento biotop je součástí přípravky sazenic ze semen. LED osvětlení je zde akvarijní set 20W. Toto osvětlení je s adaptérem na 24V a osvětlení může být součástí nouzového režimu domu.  Adaptér také dostatečně stabilizuje výkyvy sinusoidy při zapojení na solární měnič energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..