Pěstění v naší jeskyni – cyklus bez konce

Do projektu příprav již mnoho let zapojuji naše dítko a letošní přípravu sazenic plodin ze semen v umělých podmínkách jsme shrnuli do mini seriálu Rychlení v naší jeskyni. Je to nádherné období ve dvou cyklech v roce, při konci zimy a z jara, a nyní připravujeme další díly miniseriálu vhodné pro toto nadcházející podzimní období . 

Vše je snazší rozpěstovat než dopěstovat

Je mnohem snazší pracovat s malými výpěstky a organizovat jejich vzrůstající potřeby až do chvíle vysazení do zahrady, než ze zahrady přinést plodinu do zázemí a nechat ji dokončit cyklus života.

Miniseriál Rychlení v naší jeskyni

A tak na serveru Mareyi.cz začal miniseriál Jak začít jaro, jak si vybrat základní plodiny, jak na louče do tmy, jak na první ochranu plodin, maličko ke krmení a závěr jarního cyklu jak na přesazování a slunění sazenic, ve kterém se také rozhodlo o pokračování v pěstování vybraných plodin v umělých podmínkách.
Pomohl také nutný rychlejší rozvoj rekonstrukce domu, proto již letošní podzim jsme poposkočili až na první kroky k realizaci většího provedení.

pokračujeme… Pěstění v naší jeskyni

Dalším plánem je dokončit forenzní průzkum zahrady s cílem sběru vhodných plodin pro rozpěstování v interiérových podmínkách.
Při pokusu například posbíráme několik druhů máty, meduňku, jahodníky, Brusnici Brusinku, Kanadskou borůvku a po prvních mrazíkách spustíme jaro pro rybíz a angrešt.

Druhým souběžným cílem je navázání na jarní seriál a zopakování cyklu jako podzimní rozpěstování nových plodin, které již budou doplňovat možnosti interiérové zahrady o vertikální zahradu, police na hydroponii a obsadíme další kouty domu.
Jedním z těchto koutů je sklep v interiérové zahradě, kam po letech přijde opět houbotéka a ředkvičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..